U pretposljednjem kolu prvog dijela A1 ženske lige, Ragusa je izgubila od neporaženog Splita u uzbudljivoj utakmici. Krajnji rezultat bio je 63:69 (13-19, 20-20, 16-8, 14-22).

12/16/2018 15:30 Prvenstvo Hrvatske 2018/2019 10. KOLO

Gošće na poluvrijeme odlaze s +6, ali Ragusa odličnom obranom u 3. četvrtini zaustavlja Split samo na 8 koševa i u zadnju četvrtinu ulazi s +2.

Ragusa nastavlja mini seriju od 5:0 i dolazi na 7 koševa prednosti. Gošće su se uspjele vratiti 4 i pol minute do kraja kada je rezultat na semaforu pokazivao 56:56. Splićanke tada prebacuju u veću brzinu i rade seriju od 9:0 koja je ovaj put za Dubrovkinje bila neuhvatljiva.

Prvi strijelac Raguse bila je Carmen Miloglav s postignutih 18 koševa, 6 skokova i 7 asistencija, Živana Janković imala je najveću valorizaciju (18) uz postignutih 16 koševa, 7 skokova, 4 asistencije i 4 osvojene lopte.

Kod gošći najefikasnija bila je Tea Buzov s 20 koševa, 5 skokova i 6 asistencija, a Nina Dedić je ubacila 18 poena uz 6 skokova.

Boran Grgin, trener Splita unatoč desetoj pobjedi u nizu vidi prostor za poboljšanje: „Utakmica je bila pravi derbi, obrana fenomenalna na obje strane, mi smo u napadu štekali, ali uspjeli smo na kraju u zadnjoj četvrtini izvuci pobjedu. Čestitke mojim curama i curama iz Raguse na fair play igri.“